Dobór skutecznych słów kluczowych

Wyszukiwarki internetowe przeszukują cały tekst na naszej stronie i wywołują naszą stronę na odpowiednie hasła, które strona zawiera. Dla wyszukiwarki ważne jest też to, czy strona ulega częstym zmianom a tym samym, czy jej zawartość jest modyfikowana. Tym częściej my ją modyfikujemy tym częściej zajrzy na nią bot danej wyszukiwarki np. Google. Oczywiście można powiedzieć, że mało nam to da jeśli nasza strona będzie w pierwszej dziesiątce wyników wyszukiwania na słowo Microsoft a nie na usługi informatyczne. Ale chodzi przecież o zdobycie popularności. Tym nasza strona będzie popularniejsza w jakimś temacie tym częściej wyszukiwarki będą ją wyświetlać przy innych wyszukiwanych hasłach. Pozycjonowanie stron oczywiście jest o wiele bardziej skomplikowane, dlatego warto zwrócić się do firm, które oferują takie usługi. Na czym to polega?

internet
Zdjęcie ze strony Pixabay.com

Zwracamy się do firmy o pozycjonowanie naszej strony pod kątem konkretnych haseł. Jeśli zamierzamy świadczyć usługi informatyczne, stosownym hasłem może być „informatyka”. Warto zwrócić uwagę jednak na fakt, że płacimy takiej firmie od ilości fraz oraz trudności z pozycjonowaniem czyli popularnością danej frazy. Hasło „informatyka” jest na pewno dość obleganym i ciężko się przebić do pierwszej dziesiątki wyników (czyli być na pierwszej stronie) Ale czy takie hasło jest dobre? Raczej nie. Bo jest zbyt ogólne. Nie określa miejsca wykonywania usługi. Wykonując usługi w Warszawie nasza strona wyświetli się osobie mieszkającej w Krakowie i szukającej tam firmy świadczącej usługi IT.

Taka forma reklamy poza tym że będzie droga to jeszcze nie przyniesie skutku. Dlatego warto byśmy dobrze przemyśleli jakie frazy będziemy chcieli pozycjonować. Może to być np. warszawa informatyk, usługi informatyczne warszawa. To już zawęża krąg odbiorców, przynajmniej do warszawiaków. Możemy też postarać się, by sprecyzować samą usługę, może nie informatyczne usługi a np. administracja serwerami warszawa. Najlepiej zastanawiać się, jakich słów sami byśmy użyli aby odnaleźć  odpowiedniego usługodawcę. Co możemy robić dalej aby reklama internetowa była skuteczna ? Musimy mnożyć nasz adres w sieci, tym częściej będzie się  on gdzieś pojawia tym lepiej.